Forum Autikowe Forum Strona Główna Autikowe Forum
Forum o autyzmie, czyli co o tej chorobie wiedzieć powinniśmy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czy warto zakładac stronke dla dziecka?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Autikowe Forum Strona Główna -> Porozmawiajmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mira

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten pesel też widziałam,ale był on dla mnie mniej ważny niż adres,który mógł być w różny sposób wykorzystany.Dobrze,że już poprawione.
Mój syn nie ma swojej stronki,bo uważam,że jej nie potrzebuje.My praktycznie wyszliśmy na prostą!!! Na ile to było możliwe. Wiem,że dzięki konsekwencji,stanowczości,pracy i miłości można zdziałać cuda Smile
Pozdrowionka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Nie Lut 21, 2010 15:38    Temat postu:

Powrót do góry
IGUŚsyn

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem..... i z całego serducha OGROMNIE WAM gratuluję!!!!!
A czy wspieraliście sie też leczeniem biomedycznym DAN! ?
W jakim wieku obecnie jest twój syn? w jakim wieku zaczeliście pracę? czy metoda ABA była WAM pomocna?.. co stosowaliście w ogóle....

www.autyzmuigorkadajdy.za.pl -tu stronka mojego ukochanego skarbika serdecznie zapraszamy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mira

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój syn ma 11 lat. Zaczynaliśmy od złej diagnozy (mpd z wzmożonym napięciem, diapareza spastyczna , z niedorozwojem umysłowym -etiologia: wcześniactwo 29 hbd,podejrzenie wady słuchu).Od urodzenia rehabilitacja,opieka neurologiczna (epi),psychologiczna,psychiatryczna.W 3 r.ż. podejrzenie autyzmu,ale ze względu na nie rozwiniętą mowę (pokazuje palcem,jedyne co "mówi" to "YYYY" wskazując na cokolwiek) lekarze obstawiają upośledzenie.Dzięki wolontariuszce z hippoterappii trafiamy do Synapsisu.Przechodzimy na dietę eliminacyjną, zaczynamy treningi EEG Biofeedback - efekty ogromne (zdecydowanie lepsza koncentracja,początki nawiązania kontaktu wzrokowego). Odkrywamy,że jest wzrokowcem :-)Ostateczna diagnoza,że to autyzm,a nie niedorozwój w wieku ok. 7 lat. (od 3-4 r.ż. prowadzony jako autysta,pomimo braku diagnozy / tylko podejrzenie/).
Za nami DAN! , ABA,terapia behawioralna (od czterech lat - cały czas trwa),SI,delfinoterapia (szkoda,że w Polsce dopiero budowany jest ośrodek), W. Sherborn,elementy Domana, socjoterapia... Wspomagaliśmy się leczeniem farmakologicznym (okresowo, przy kumulacji zachowań niepożądanych, w celu wyciszenia) .
Teraz mój syn chodzi do normalnej szkoły podstawowej, do kl. V .Odpowiada (monosylabami lub normalnymi wyrazami,ale nie pełnymi zdaniami) na pytania. Jest samodzielny (tzn. zrobi wszystko w okół siebie,nie potrzebuje pomocy w ubraniu się,zrobieniu kanapki...).
Powrót do góry
mira

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytałaś o ABA - przeoczyłam.
Efekty widziałam. Tylko mega konsekwencja musi być stosowana. No i czas potrzebny. Nie ma, że "dziś dam sobie spokój,bo nie mam siły" . Nowe elementy, powoli wprowadzane, skupienie się na eliminacji zachowań niepożądanych (machanie rękoma,krzyki/piszczenie,przejawy agresji czy paniki... - wiesz o czym piszę) poprzez pozytywną motywację. Stały rytm dnia (z timerem w ręku), tablica , szczoteczka, masażer na podczerwień,piłka-jeżyk - to wszystko przydało nam się i warto w te przedmioty zainwestować.
No i dobry specjalista,który Wami pokieruje;powie kiedy zacząć skupiać się na kolejnej sferze.
Powodzonka.[/list]
Powrót do góry
IGUŚsyn

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BRAWO!!!!!
Chylę nisko czoło!!! głębokie ukłony....dziękuję za wypowiedz.... no naprawdę sporo tego.... my do pięt WAM nie dorastamy... diagnozę pełną mamy od 28 pażdziernika 2009r. Jak tylko padło podejrzenie w wieku rok i prawie4 msc, po przewertowaniu neta jako pierwsze wprowadziliśmy diety gdy miał wówczas 17 msc... wprowadziłam wszystkie na raz, ogromnie sie bałam ale efekt był widoczny... mały zaczoł nas dostrzegac , ruszyła lekko mowa (no nie spontaniczna taka zupełnie od siebie typu mama chodz coś tam np. zobacz) ale powtarzanie pojedyńczych słów, naśladowanie odgłosów zwierząt... były tez oczyszczenia w postaci różnych infekcji dróg oddechowych, po których zawsze cos było lepiej... w lipcu 2009 roku dołączyliśmy homeopatię klasyczną , którą stosujemy do dziś też z pozytywnym myśle skudkiem, coraz lepiej z mową... sa tez oczywiście zajęcia z cała grupa specjalistów terapełtów... elementy SI, mały razem z rozpoczęciem diet pił też Alveo, a potem jak doszła homeo to mósieliśmy zrezygnowac bo kolidowało i z suplementacji również... i tak jest do dziś jedynie tran podaje... i olej z orzecha włoskiego... ma opóżniony tez rozwój psychomotoryczny, i hipotonie równiez był rehabilitowany, niektóre elementy sa jeszcze do dziś... no to tak po krutce ... tez diagnoza z Synapsisu od dr Wroniszewskiego i jego zespołu... pozdrawiam serdecznie...

www.autyzmuigorkadajdy.za.pl -tu stronka mojego ukochanego skarbika serdecznie zapraszamy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mira

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamo Igorka - my mamy za sobą lata pracy,uczenia się życia według planu, to i efekty musiały kiedyś przyjść.
Życzę Wam cierpliwości (pamiętaj - na receptę jej nie dostaniesz;dbajcie o swój relaks /choćby to było leżenie w wannie z książką (nie dotyczącą autyzmu i metod )/, radości z syna, szczęścia.
M.
Powrót do góry
IGUŚsyn

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 00:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Ci Dziękuję za tak miłe słowa....i rozmwę w ogóle...

Powrót do góry
IGUŚsyn

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!
mam prośbę... która fundacje wybrać? czy macie jakieś pomysły? propozycje...do jakiej starać sie o przyjęcie najlepiej, która jest no że tak powiem nam "przyjazna"i dosyc szybko udało by się do niej przynależeć?
ja myśle o "Zdążyć z Pomocą'', ale sama juz nie wiem.. może ktos ma leprzy pomysł...z góry dzięki...

Powrót do góry
IGUŚsyn

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazłam cos takiego...
http://www.fundacja-pomoc.com/

ale pewnie trzeba by napisać na emejla i spytać jakie mają swoje kryteeria przyjęcia i czy w ogole są szanse dla nas...może tylko mogą osoby z ich terenu/

Powrót do góry
mira

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim przemyśl dwie kwestie:
- w jaki sposób będziesz zabiegała o zbieranie środków na subkonice; czy przez apele w necie (wysyłanie maili do przypadkowych osób - część może uznać je za spam, listów-apeli do firm i innych instytucji,tylko wśród rodziny/znajomych...)
- na co zamierzasz przeznaczyć zgromadzone na subkoncie środki (terapia w kraju / za granicą).
Sprawdź kilka fundacji, przeczytaj regulamin i status - nie wszystkie są OPP i mogą zbierać 1 % podatku, nie wszystkie przelewają pieniądze na leczenie/terapię za granicą (np.delfinoterapia na razie jest dla polskich dzieci dostępna tylko za granicą),w jaki sposób fundacja dzieli środki zgromadzone na koncie głównym (tzn. te,które sama zebrała - czy na wszystkich podopiecznych czy na "gorące akcje",gdzie szybko trzeba wspomóc np.operację dziecka),jaki jest okres oczekiwania na rozliczenie faktur - to tylko podstawy,które powinny Cię zainteresować.
Fundacja Zdążyć z Pomocą to całkiem dobry wybór Smile Ale musisz nastawić się na wysłanie "tony" apeli z prośbą o pomoc.
Powodzenia.
Powrót do góry
IGUŚsyn

PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Mirko za odpowiedz ... no wszystko to biore pod uwagę, ale fajnie jak ktos to tak wypośrodkuje, wyznaczy...czy mówiąc ,że będe musiała nastawic się na tony apeli to masz na myśli konkretnie co do tego przedsięwzięcia jeśli chodzi o pozyskiwanie środków na subkoncie czy odnośnie tylko tej fundacji zdażyc z pomocą? no napewno nie będzie to takie proste... ale to chyba jak na razie jedyny pomysł do zrealizowania , który przyczyni sie do możliwości przedstawienia swojej sytuacji życiowej i prośby o pomoc docierając do jaknajwiększej liczby ludzi dobrej woli...

Powrót do góry
mira

PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W każdej fundacji rodzic niejako zobowiązany jest do zbierania środków na subkonice przez apele ; fundacje udostępniają subkonta .
Napisałam ogólnie o tych fundacjach - wiele osób myśli , że wystarczy założyć subkonto i pieniądze będą wpływały szerokim strumieniem bez kiwnięcia palcem; jest fundacja , któta zabrania wysyłanie maili z apelami - traktują to jako spam (w zamian zwracają za znaczki i koperty kupione na fakturę i trzeba wysyłać apele w formie papierowej), nie pamiętam jaka to fundacja . To musisz też wziąć pod uwagę , bo o ile dobrze pamiętam w tej fundacji wysyłania "spamu" jest podstawą do rozwiązania umowy !!! Podobnie musisz mieć zgodę fundacji na artykuł w czasopiśmie czy gazecie . Sprawdzaj dokładnie regulamin !!! - bo pomimo najlepszych chęci nie mogę sobie przypomnieć co to za fundacja .
Powrót do góry
IGUŚsyn

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Mirko! a czy to nie była może czasem ta fundacja? oni mi sie wydają sensowni... ale za chiny nie moge sie nic dopatrzeć co do możliwości wysyłania apeli mailowo... jak oni sie do tego ustosunkowują? czy myślałaś o NIch?

Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Mar 30, 2010 22:18    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Autikowe Forum Strona Główna -> Porozmawiajmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: