Forum Autikowe Forum Strona Główna Autikowe Forum
Forum o autyzmie, czyli co o tej chorobie wiedzieć powinniśmy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak przygotować się do diagnozy ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Autikowe Forum Strona Główna -> Porozmawiajmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IGUŚsyn

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak oczywiście na to badanie na obydwa te badania sa potrzebne skierowania od neurologa..pozdrawiam.. kończe narazie bo mi sie obiad przypala...hi hi ...pa

www.autyzmuigorkadajdy.za.pl -tu stronka mojego ukochanego skarbika serdecznie zapraszamy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 14:17    Temat postu:

Powrót do góry
Maminka Alinka

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Mój synek za kilka dni skończy 4 latka i został zdiagnozowany w wieku 2 lat i 7 m-cy. My mieszkamy od ponad 3 lat w Uk i tutaj cały proces od momentu zauważenia, ze coś jest nie tak do ostatecznej diagnozy trwał 5 m-cy. W między czasie zostały wykonane badania wykluczające m.in. niedosłuch. Zanim został zdiagnozowany miał terapie mowy i języka. Ostateczna diagnoza była postawiona przez kilku różnych lekarzy, którzy obserwowali i pracowali z synkiem w przyszpitalym przedszkolu prez 4 dni po 3 godziny. Po 2 tygodniach usłyszeliśmy diagnoze Sad Po kolejnych 2 tygodniach otrzymalismy 30-to stronicowe sprawozdanie wszystkich lekarzy diagnozujących. Po 4 miesiącach od diagnozy synek rozpoczął terapie w szkole specjalnej w grupie dzieci autystycznych. 15 godzin tygodniowo. Efekty teraz, po ponad roku są ogromne. Zaczął mówić (nie mówił mając 3 lat), śpiewa piosenki(niektóre słowa przeinacza), zna cały alfabet, potrafi na głos liczyć do 20-tu, a do 100 potrafi wskazać na obrazkach lub ułożyć z cyferek. Reaguje na swoje imię, wykonuje część poleceń. jednak nadal bardzo długa i trudna droga przed nami.
W zeszłym roku, 5 m-cy po diagnozie ja z meżem przeszliśmy kurs dla rodziców dzieci autystycznych (Hanen program-More then words).

To, ze synek jest autystyczny mąż zaczął podejrzewać wcześniej. Gdy byłąm miesiac przed diagnozą w Uk w Polsce, odwiedziłąm neurologa dziecięcego. Pani Dr po godzinnej wizycie, podczas której odbył się wywiad i obserwacja dziecka postawiła mi diagnoze -autyzm.
IGUŚsyn

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj ! Maminko Alinko! na forum...no to jest nas coraz więcej.. pozdrawiam serdecznie

www.autyzmuigorkadajdy.za.pl -tu stronka mojego ukochanego skarbika serdecznie zapraszamy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika

PostWysłany: Czw Paź 14, 2010 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam się ponownie Smile

Trochę mnie nie było.
Od maja mamy już diagnozę i córcia uczęszcza codziennie na zajęcia do specjalnego ośrodka dla dzieci z autyzmem w naszym mieście.

Ale teraz chcielibyśmy z mężem zrobić jej jeszcze analizę włosa i zacząć odtruwanie. Lecz niestety nie wiemy gdzie się później zgłosić z wynikami Sad
Byłabym wdzięczna za wszystkie porady i sugestie.

Pozdrawiam was serdecznie.

PostWysłany: Czw Paź 14, 2010 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo i sie orientuję to z wynikami idzie się do neurologa
ale głowy nie dam uciąc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kania900

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mozna miec zlego nastawienia bo stres tylko pogarsza sprawe;)
Powrót do góry
elabarbara

PostWysłany: Sob Gru 16, 2017 07:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie co do wykonywania badania eeg u dzieci... Dostałysmy skierowanie na eeg... pani które je wykonuje powiedziała, że dziecko ma podczas badania spać... Czy to prawda ? Szukałąm informacji ale tu trochę poczytałam http://www.snikersik.pl/informacje-na-temat-eeg/ ale wolała bym się dowiedzieć od mam które już były z dziećmi na takich badaniach.
Powrót do góry
mantikora

PostWysłany: Wto Sty 02, 2018 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja teraz dmucham na zimne... W każdej ciąży po urodzeniu najstarszego syna robię sobie test NIFTY. Dzięki temu wiem, na czym stoję. Dokładność testu jest bardzo wysoka. http://testnifty.com.pl/
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Sty 02, 2018 11:45    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Autikowe Forum Strona Główna -> Porozmawiajmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: