Forum Autikowe Forum Strona Główna Autikowe Forum
Forum o autyzmie, czyli co o tej chorobie wiedzieć powinniśmy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Diagnoza autyzmu
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Autikowe Forum Strona Główna -> Ciekawostki, wszystko co może się przydać
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nadzieja

PostWysłany: Sob Maj 16, 2015 21:28    Temat postu: Diagnoza autyzmu Odpowiedz z cytatem

Witam. Poruszam temat, bo spotkałam się ostatnio z rozmową na ten temat i poczułam się troszkę zobligowana do analizy kwestii diagnozy autyzmu w naszych krajowych warunkach. Jestem ciekawa jak to u Was wyglądało? Czy moglibyście opisać swoje przypadki? Co mnie zainspirowało do napisania tego posta? Opis jak nie powinna wyglądać owa diagnoza (cytuje za http://www.osesek.pl/zdrowie-i-pielegnacja-dziecka/dzieciece-choroby/rzetelna-diagnoza-autyzmu-jak-powinna-wygladac.html):

"(...) Jak wyglądają „procesy diagnostyczne”, które oparte są ryzykiem największego błędu. Możesz mieć spore wątpliwości, jeżeli:

Diagnoza została postawiona po jednej tylko wizycie.
Na spotkaniu z rodzicami obecna jest tylko jedna osoba, brakuje zatem weryfikacji z innym specjalistą
Diagnoza została postawiona na podstawie krótkiej wizyty (rekordziści stawiają ją w 15 minut).
Lekarz nie ma doświadczenia i wiedzy na temat autyzmu. Tutaj warto dodać, że czasem wiedza lekarzy - zwłaszcza pediatrów, na temat autyzmu, jest szokująco mała. Na jednym z forum internetowych pewna mama wspomina, iż lekarz stwierdził: „To nic, że autyzmu teraz nie widać. On gdzieś tam siedzi.”. To skandaliczne zachowanie lekarza i świadczy tylko o jego braku wiedzy.
Diagnoza zostało postawiona w bardzo młodym wieku, tj. u dziecka, które nie skończyło jeszcze trzech lat. "

Jeśli mamy JAKIEKOLWIEK wątpliwości czy diagnoza w przypadku naszego dziecka została postawiona prawidłowo, to musimy pamiętać, że - diagnozy nie powinno się stawiać przed ukończeniem przez dziecko 3 roku życia, powinien być zebrany do tego celu dokladny wywiad (m.in. rozmowa z rodzicami), poprzedzony wieloaspektową obserwacją dziecka, postawiona przez zespół specjalistów. Za wszelką cenę warto szukać takich specjalistów i nie poprzestawać na jednej opinii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Maj 16, 2015 21:28    Temat postu:

Powrót do góry
sopher19

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejszy punkt to zdobycie kilku opinii od lekarzy
Madziar

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są choroby które tylko przypominają autyzm. Na przykład zespół Retta ( http://wylecz.to/pl/dziecko/choroby-i-dolegliwosci/zespol-retta.html ) .
Zespół Retta należy do grupy całościowych zaburzeń rozwojowych. Jest to choroba neurologiczna, w przebiegu której dochodzi do zaburzeń rozwoju, a za jej pojawienie się odpowiada uszkodzony gen MECP2 (zlokalizowany na chromosomie X). Zespół Retta może rozwinąć się tylko u dziewczynek. Objawy kliniczne zespołu Retta przypominają objawy autyzmu; choroba bywa także mylona z porażeniem mózgowym.
Powrót do góry
rastro54

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że mogłam dowiedzieć się czegoś nowego. Jest to cieżka choroba, niestety ... Zarówno dla samego chorego jak i dla jego otoczenia.
vaszic

PostWysłany: Sob Lip 25, 2015 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważne żeby wcześnie to wykryć..
Lorvis

PostWysłany: Sro Sie 26, 2015 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, ale tak jak ktoś mówi wyżej, trzeba pójść do kilku lekarzy i sprawdzić ich opinie. Człowiek się jednak czasem myli.
TeemoLannister

PostWysłany: Sro Sty 13, 2016 09:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przydatne informacje Smile

Stacja lutownicza
Automaty SMT
Powrót do góry
Rick63

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z sopher19 !
Agnieszka Iwiczuk

PostWysłany: Czw Mar 17, 2016 20:51    Temat postu: Autyzm , cechy autyzmu Odpowiedz z cytatem

Ja mam syna 17 lat , epilepsja , afazja , cechy autyzmu . Objawia się to tym , że ma duuuuuuże problemy z mową , ruchowo tez sporo do życzenia . Opóźniony w rozwoju . Napady padaczkowe " bezobjawowe" nocą .

Przeszliśmy już w swoim życiu wiele terapii różnego rodzaju począwszy od logopedy 6x w tygodniu , monte sorii , integracja sensoryczna , hipoterapia , metoda Tomatisa , delfinoterapia ( na Ukrainie ) , biofeedback , lasery podniebienia , zastrzyki z Celebrolizyne , jakies leki z Japonii ( niestety nie pamiętam już nazwy , ale przypisane przez neurologa oczywiście ) , rehabilitacja ruchowa w Anglii i wiele innych metod , których juz nie pamiętam . Wiem jedno , że moje podejście było takie , że muszę próbować wszystkiego , żeby potem kiedyś sobie nie zarzucić , że nie wykorzystałam tego co mogłam . Kiedyś to się rodzina i znajomi ze mnie śmieli , że jescze mnie tylko w Chinach nie było .

Jak to :) Jak tylko usłyszałam , że istnieje możliwość terapii polegającej na przeszczepie komórek macierzystych , to natychmiast zaczęłam się tym interesować ( wzięliśmy z mężem kredyt ) i po dwóch miesiącach byłam już z Adasiem w Chinach :) Powiedziałam sobie , że jak to nie pomoże , to już nic nie pomoże i daję sobie spokój . Niestety terapia nie warta tych pieniędzy i najważniejsze cierpienia dziecka . Żebym mogła cofnąć czas ...

Mojej koleżnaki tata zachorował na raka krtani . Przyjmował Lamininę i teraz nikt by nie powiedział , że jeszcze niedawno był taki chory . Dla porównania w tym samym czasie znajoma jego również chorowała na raka ( leżeli nawet razem na oddziale ) , ale nie zdecydowała na pomoc Lamininy . I finał jest taki , że już niestety jej nie ma .

Zaczęłam czytać i dochodzić o co chodzi z tą Lamininą .

I powiem tyle , że jest to WSPANIAŁY i CUDOWNY suplement diety , który czyni cuda :)

Adam bardzo niespokojnie spał , to pewnie przez te wyładowania w mózgu w nocy , teraz BAJKA :))

Stał się bardziej kontaktowy i WIĘCEJ MÓWI , łączy nawet po dwa , trzy wyrazy ze sobą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiem jedno , że NASZE WŁASNE komórki macierzyste ( nie obce , jak to było w Chinach ) mogą zdziałać cuda , a budzi je do życia i zmusza do pracy Laminina .

I to nie jest ŻADNA reklama , chcę żeby wszyscy ludzie dowiedzieli się o Lamininie . Każdy ma prawo sobie , czy komuś pomóc .

Po żadnej z odbytych terapii nie było takich efektów i to w tak szybki czas :)

Na wszelki wypadek podaję kontakt do siebie , bo może ktoś chciałby dowiedzieć się szczegółów , bo nie sposób tu wszystkiego napisać :)

Agnieszka Iwiczuk

Telefon 535 240 001 lub email agnieszka-iwiczuk@wp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
inka28

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie to bardzo przydatne informacje, nigdy nie wiadomo kogo z nas tak naprawdę dotknie ta choroba i czy będziemy umieli sobie z nią poradzić
Powrót do góry
ally

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja siostra ma autyzm..
Powrót do góry
kadera

PostWysłany: Sro Lip 20, 2016 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie zdiagnozowano dość pozno .... niewiedzieli co mi jest Sad
palacyk

PostWysłany: Sro Lip 27, 2016 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szybka diagnoza to podstawa leczenia. Powodzenia!
Powrót do góry
flesz

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2016 09:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co raz więcej jest specjalistów którzy zajmują się wyłącznie autyzmem, więc jest łatwiej i dla rodziców i dla samych dzieci:)
ansyna5665

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2016 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, tylko trzeba znaleźć dobrego
Reklama

Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 19:04    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Autikowe Forum Strona Główna -> Ciekawostki, wszystko co może się przydać Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: