Forum Autikowe Forum Strona Główna Autikowe Forum
Forum o autyzmie, czyli co o tej chorobie wiedzieć powinniśmy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pomysł na zajęcia manualne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Autikowe Forum Strona Główna -> Porozmawiajmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaja boracza

PostWysłany: Nie Gru 18, 2016 14:42    Temat postu: pomysł na zajęcia manualne Odpowiedz z cytatem

Wspaniałą sprawą na prace ręczne jest origami. Kiedyś z takim pomysłem zabawiałam dzieci w szpitalu pediatrycznym. Teraz święta podsunęły mi nieco inny pomysł. Kiedyś choinka kojarzyła mi się z włosami anielskimi. Wpadłam na pomysł by zastąpić je kolorowymi włosami sizalowymi. Sizal to naturalne włókno otrzymywane z agawy sizalowej. Dlatego daje się łatwo farbować. Najlepiej znaleźć je nad morzem, tam gdzie używane są liny sizalowe. Można też kupić sznurek sizalowy i go rozkręcić tak by otrzymać pojedyncze włókna http://www.rajapack.pl/tasmy-samoprzylepne-spinajace/sznurki-gumki-opaski-zaciskowe/gumki-sznurki/sznurek-sizalowy_PDT01555.html . Potem już tylko pofarbować i można robić z tego wszystko od pacynek po dekoracje choinkowe, czy jako dekoracje, chętnie używane w kwiaciarniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Nie Gru 18, 2016 14:42    Temat postu:

Powrót do góry
bober

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2018 07:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o ozdoby choinkowe wykonywane samodzielnie, to polecam również zaopatrzyć się w bombki styropianowe, które można zamówić na https://happenings.pl/ozdoby-styropianowe. Takie bombki można później malować, przyklejać do nich koraliki itp. Sądzę, że przed świętami takie zajęcia sa jak najbardziej wskazane Wink
Powrót do góry
bogdan2266

PostWysłany: Pon Paź 01, 2018 07:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie takie zajęcia manualne zawsze interesowały.Tylko że ostatnio na to brakuje mi po prostu czasu i na dodatek też z kasą jest źle.
yasir0055

PostWysłany: Wto Paź 02, 2018 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nice post g
luiza.zapal

PostWysłany: Pią Gru 28, 2018 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my z kolei z dziećmi wykorzystujemy to co mamy pod ręką np. akcesoria szkolne nożyczki, ekierki, dziurkacze kleje i powstają krople deszczu, latające pszczółki muszki co tam komu wyobraźnia podpowie.
Powrót do góry
sobierajka

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do prac sensorycznych świetnie nadaje się fizelina florystyczna i papierowa krepa. Kilka lat temu dostarczył ją do naszej świetlicy środowiskowej producent z Łodzi Artemix. Oni produkują różne artykuły florystyczne i celofan do kwiatów http://www.artemix.biz . Natomiast na święta przygotowali dla naszych podopiecznych ozdoby choinkowe z folii metalizowanej.
Powrót do góry
senna25

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam wszelkie prace ręczne. Moja córka tak samo : ) stąd inspirujemy się decoupage bombki starając się powtórzyć te bombeczki : ) moja taka malutka pasja.
Powrót do góry
molek

PostWysłany: Sob Mar 30, 2019 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Celofan też się sprawdza w takich pracach. Można ładnie ozdobić opakowanie czy też stworzyć niesamowitą kompozycję. Dodaje elegancji i jest to bardzo oryginalna ozdoba. Taką folię można wykorzystać na wiele sposobów. Nie jest jakoś szczególnie drogi. Tutaj https://opakowania24.eu/produkty/arkusze-foliowe;42.html można go zakupić. Mają tam też w ofercie inne artykuły.
Powrót do góry
intuv

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 04:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też szukałem inspiracji na jakieś zajęcia manualne i bardzo podoba mi się sztuczna choinka na pniu sądzicie, że jak się uprę to mogę zrobić coś takiego samodzielnie czy raczej średnio bo potrzeba do tego jakichś specjalistycznych sprzętów? Przyjemne z pożytecznym, bo miałbym od razu bardzo fajną choinkę na święta Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kabix179

PostWysłany: Pią Wrz 27, 2019 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli sprawia Wam ogromną radość robienie różnych projektów własnoręcznie to polecam odwiedzić sklep https://nastrychu.pl/product-pol-101553-Wykrojnik-Sizzix-Bigz-L-Box-Flat-Fold-pudelko.html , zakupić kilka najpotrzebniejszych rzeczy i zacząć działać. Ja mega się przy tym relaksuję.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Wrz 27, 2019 11:44    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Autikowe Forum Strona Główna -> Porozmawiajmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: